Aktualności

Logo: Powiat Świebodziński

Logo BIP

Aktualności ze zdjęciami

Startujemy z nową stroną internetową!

18-10-2021
Zapraszamy na nową stroną internetową Powiatu Świebodzińskiego na platformie samorzad.gov.p l Od dnia dzisiejszego wszystkie aktualności oraz druki wniosków i formularzy będą publikowane wyłącznie na nowej stronie ...
czytaj dalej
Ilustracja do informacji: Startujemy z nową stroną internetową!

Powiatowe obchody 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz Dnia Weterana...

30-08-2021
Dnia 01 września 2021 r. odbędą się powiatowe uroczystości 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystości patriotyczno-religijne odbędą się na cmentarzu...
czytaj dalej
Ilustracja do informacji: Powiatowe obchody 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej

77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

28-07-2021
Dla uczczenia 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego dnia 1 sierpnia 2021 r. o godzinie 17.00 zostaną włączone syreny alarmowe. W tej symbolicznej godzinie „W” zatrzymajmy się i minutą ciszy uczcijmy pamięć tych,...
czytaj dalej
Ilustracja do informacji: 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Aktualności

Startujemy z nową stroną internetową!

Zapraszamy na nową stroną internetową Powiatu Świebodzińskiego na platformie samorzad.gov.p
Od dnia dzisiejszego wszystkie aktualności oraz druki wniosków i formularzy będą publikowane wyłącznie na nowej stronie 
Dotychczasowa witryna starostwa znajdująca się pod adresem www.swiebodzin.pl nie będzie już aktualizowana; będzie udostępniona w postaci archiwalnej.
 
Nowa strona na platformie samorządowej to przede wszystkim przejrzysty interfejs dla użytkowników i funkcjonalności przygotowane dla osób z niepełnosprawnościami. Serwis samorząd.gov.pl jest dostosowany do standardów dostępności cyfrowej WCAG 2.1.AA,  jest stale rozwijany pod kątem funkcjonalności i wydajności oraz nowoczesnych standardów.
 
Odwiedź -  https://samorzad.gov.pl/web/powiat-swiebodzinski
 
 
 
 
czytaj dalej

Marsz Białej Laski w Świebodzinie

Obchodzony dziś Międzynarodowy Dzień Białej Laski to okazja, aby osoby niewidome i niedowidzące mogły zaznaczyć swoją obecność w społeczeństwie - ulicami Świebodzina przeszedł marsz, wyrażający chęć uwrażliwienia społeczności lokalnej na problemy osób niewidomych i niedowidzących.
O godzinie 10.00 spod Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzinie pl. Wolności 14 ruszył przemarsz, następnie ul. Piłsudskiego, Głogowską, Kilińskiego pod Ratusz.
Wydarzenie organizowane było przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Świebodzinie, Świebodzińskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym, Stowarzyszenie Osób Niewidomych i Słabowidzących z Powiatu Świebodzińskiego.
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9Galeria zdjęć: Marsz Białej Laski 2021

Ogłoszenie o naborze

Starosta Świebodziński ogłasza nabór na:
 • stanowisko Inspektora w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Świebodzinie  - termin składania dokumentów do dnia 26 października 2021r. do godz. 14:00
 1. szczegóły dotyczące naboru w załączniku poniżej
 2. dodatkowe informacje pod tel. 68 47 55 330
czytaj dalej

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w imieniu Samorządu Powiatu Świebodzińskiego, pragniemy złożyć wszystkim obecnym i byłym Pracownikom Oświaty najserdeczniejsze życzenia.
Dziękujemy za nieustający trud, który wkładają Państwo w kształcenie i wychowanie kolejnych pokoleń naszych mieszkańców.
Wszystkim nauczycielom oraz pracownikom oświaty życzymy, by wykonywana praca była zawsze źródłem satysfakcji i radości, a wdzięczna pamięć uczniów pozwalała z zapałem realizować kolejne zadania.
 
Z wyrazami szacunku
 
Zbigniew Szumski
Starosta Świebodziński
Urszula Miara
Przewodnicząca Rady Powiatu Świebodzińskiego
 
czytaj dalej

Nagrody Starosty

Nagrody Starosty dla nauczycieli za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze

Zbliżający się Dzień Edukacji Narodowej to szczególne święto oświaty i szkolnictwa, nauczycieli, wychowawców i pedagogów odpowiedzialnych za kształcenie dzieci i młodzieży. Z tej okazji Starosta Świebodziński Zbigniew Szumski wręczył dziś nagrody za osiągnięcia dydaktyczno -wychowawcze nauczycielom, którzy w sposób szczególny zaangażowali się w pracę na rzecz uczniów i szkoły.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Świebodzinie. W spotkaniu oprócz nagrodzonych udział wzięli - Jolanta Starzewska - Przewodnicząca Komisji Edukacji, Spraw Społecznych, Kultury i Sportu, Michał Motowidełko - Wiceprzewodniczący tej komisji i członek Zarządu, oraz Krzysztof Warcholik - przewodniczący komisji opiniującej nagrody.
Z rąk Zbigniewa Szumskiego – Starosty oraz Urszuli Miary  – Przewodniczącej Rady Powiatu nagrody odebrali:
 
I Liceum Ogólnokształcące :
P. Danuta Cukier
P. Zbigniew Graczyk
 
Poradnia Psychologiczno -Pedagogiczna:
P.  Julita Krajczyńska 
 
Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy:
P. Halina Cięciel 
P. Rafał  Kubiński,
 
Powiatowy Zespół Szkół :
P. Agnieszka  Dziuba
P. Daria Strehlau 
P. Aleksandra Rybczyńska
P. Urszula Kluczkiewicz
P. Dariusz Szpigiel
 
Nagrodzeni dyrektorzy szkół i placówek :
P. Agnieszka  Żyła- Dyrektor Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej
P. Iwona Czerniawska – Dyrektor  I Liceum Ogólnokształcącego
P. Sabina Orlicka- Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół 
 
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
czytaj dalej

17Galeria zdjęć: Nagrody Starosty 2021

Nowy sprzęt diagnostyczny w Nowym Szpitalu

Lepszy sprzęt diagnostyczny w Nowym Szpitalu w Świebodzinie.
We wrześniu Nowy Szpital otrzymał cyfrowy mobilny aparat RTG przyłóżkowy oraz cyfrowy aparat USG. Zakupiony sprzęt pomoże w diagnostyce mieszkańców naszego powiatu, a z pewnością ją przyspieszy, ponieważ do tej pory używano analogowego aparatu RTG, do którego pacjenci musieli schodzić. Teraz zdjęcia są gotowe od razu i można nim podjechać bezpośrednio do łóżka chorego na oddziale. 
Sprzęt został zakupiony i przekazany w użyczenie przez starostwo, ze środków unijnych. Koszt aparatu RTG to 300 tys. zł, aparatu USG - 175 tys. zł. 
Zakupiono również 2 łóżka do intensywnej terapii (koszt prawie 25 tys. zł), które niebawem zostaną przekazane na oddział.
czytaj dalej

Nowy Szpital w Świebodzinie dołączył do programu badań przesiewowych noworodków w kierunku SMA

Nowy Szpital w Świebodzinie dołączył do programu badań przesiewowych noworodków w kierunku rdzeniowego zaniku mięśni (SMA)

- Obecnie jest to badanie wykonywane standardowo wszystkim dzieciom urodzonym w naszym szpitalu i we wszystkich placówkach w województwie lubuskim - mówi Arkadiusz Bieleninik, neurolog dziecięcy i ordynator oddziału neonatologii w Świebodzinie. 
 
Badania nie wymagają dodatkowego pobierania krwi, ponieważ są wykonywane z próbki pobieranej w ramach badań przesiewowych wykonywanych obecnie. Następnie próbki są wysyłane do laboratorium w Poznaniu i do warszawskiego Instytutu Matki i Dziecka. 
W przypadku potwierdzenia wystąpienia u dziecka SMA, rodzice otrzymują informację bezpośrednio z Instytutu Matki i Dziecka i kierowani są do specjalistycznego ośrodka na leczenie. Jeśli rodzice nie otrzymają informacji z laboratorium oznacza to, że wynik badania na SMA był negatywny.  
Rdzeniowy zanik mięśni jest ciężką i śmiertelną chorobą genetyczną.
 - Do niedawna nie mogliśmy pomóc pacjentom chorym na SMA. Nowoczesne terapie przynoszą niesamowite efekty. Dają szansę na leczenie i poprawiają znacząco jakość życia pacjentów. Warunkiem jest wczesne wykrycie choroby i szybkie rozpoczęcie leczenia. Temu służą badania przesiewowe noworodków - dodaje Arkadiusz Bieleninik
 
Program badań przesiewowych finansowany jest przez Ministerstwo Zdrowia. 
 
źródło: Marta Pióro, Rzecznik prasowy Grupa Nowy Szpital Holdin S.A.
 
 
 
czytaj dalej

Rusza kwalifikacja wojskowa 2021

Zgodnie z Zarządzeniem Wojewody Lubuskiego z dnia 28 lipca 2021 r. w sprawie ustalenia wojewódzkiego planu kwalifikacji wojskowej oraz powołania wojewódzkiej i powiatowych komisji lekarskich, na terenie Powiatu Świebodzińskiego zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa, która trwać będzie od 13 października 2021 r. do 29 października 2021 r. 
Posiedzenia Powiatowe Komisji Lekarskiej odbywać się będą  w Powiatowym Zespole Szkół ( Warsztaty Szkolne ul. Wojska Polskiego 6 ).
 
czytaj dalej

Wzrost zakażeń w Powiecie Świebodzińskim

Pandemia COVID -19 nie odpuszcza - coraz więcej osób w Powiecie Świebodzińskim choruje. Na tą chwilę 23 osoby w powiecie są zakażone i objęte izolacją, aż 235 osób przebywa na kwarantannie, a kolejne 120 jest objętych nadzorem po kontakcie z osobą chorą (zaszczepione, nie objęte kwarantanną). 
 
 Od początku pandemii w Powiecie Świebodzińskim u 4615 osób stwierdzono koronawirusa, a 117 osób zmarło z tego powodu. 
 
Niestety wiele jeszcze osób pozostaje niezaszczepionych, a liczba osób zakażonych niepokojąco wzrasta i to w coraz szybszym tempie - od 11.09.2021 zachorowały 34 osoby (wrzesień 2020 do 6.10.2020- 11 zachorowań).  Aktywne ogniska zakażeń w powiecie to zakłady pracy, szkoła oraz grupa podróżująca autobusem na szkolenie. 
 
Dlatego apelujemy - zaszczep się i pomóż zatrzymać wzrost zakażeń. Pandemia się jeszcze nie skończyła - myjmy i dezynfekujmy ręce, nośmy maseczki, dbajmy o dystans.
 
 
Informacja o sytuacji epidemiologicznej przygotowana na podstawie danych od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Świebodzinie Arlety Miśkiewicz
 
czytaj dalej

Szczepienia dawką przypominającą w szpitalu w Świebodzinie

W szpitalu w Świebodzinie można zaszczepić się już dawką przypominającą przeciw COVID-19

Szczepienia odbywają się w każdą sobotę w budynku poradni specjalistycznych na terenie szpitala. W październiku zaszczepić się można 9,16,23 i 30 października. Kwalifikację do szczepienia wykonuje zawsze lekarz. 
 
Rejestracja: 
- ogólnopolska infolinia nr 989
- na stronie pacjent.gov.pl  
- w punkcie szczepień (osobiście w budynku administracji na piętrze gabinet nr. 3 oraz telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-14.00 pod numerem 515 177 453)  
 
Przypominamy, że dawką przypominającą szczepione są osoby, które: 
- ukończyły 50 r. życia
- pracownicy ochrony zdrowia, którzy mają bezpośredni kontakt z pacjentem
- oraz osoby ze szczególnymi uprawnieniami do szczepień dawką przypominającą, tj. otrzymujące aktywne leczenie przeciwnowotworowe; po przeszczepach narządowych przyjmujące leki immunosupresyjne lub terapie biologiczne; po przeszczepie komórek macierzystych w ciągu ostatnich 2 lat; z umiarkowanymi lub ciężkimi zespołami pierwotnych niedoborów odporności; z zakażeniem wirusem HIV; leczonych aktualnie dużymi dawkami kortykosteroidów lub innych leków, które mogą hamować odpowiedź immunologiczną; dializowanych przewlekle z powodu niewydolności nerek

Oprócz osób, które mogą zaszczepić się dawką przypominającą na szczepienie mogą zarejestrować się wszyscy chętni, którzy dotychczas jeszcze się nie zaszczepili. 
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 45 »
 • Baner: Okolice Najbliższe
 • Baner: Dzień za dniem
 • Baner: Lubuskie
 • Baner: Policja Świebodzin
 • Baner: burza
 • Baner: Lubuskiej Niebieskiej Tarczy Wobec Przemocy
 • Baner: siSMS
 • Baner: Lubuskie Bony Rozwojowe
 • Baner: Nieodpłatna pomoc prawna
 • Baner: ZPPnowe

Kontakt - stopka

Starostwo Powiatowe
Ulica Kolejowa 2
66-200 Świebodzin
 
Skrzynka EPUAP: /o4ij429fmn/SkrytkaESP
Godziny pracy Starostwa: 
Poniedziałek:         7:30-17:00
Wtorek-Czwartek:     7:30-15:30
Piątek:              7:30-14:00
Starosta Świebodziński
Zbigniew Szumski
przyjmuje mieszkańców we wszystkich sprawach, również skarg 
i wniosków w poniedziałki w godzinach 8:00 - 15:00
 
Starostwo Powiatowe
Ulica Kolejowa 2
66-200 Świebodzin
BUDYNEK "A"
Gabinet nr 6 (I piętro)
 
68 475 53 08