Aktualności

Aktualności ze zdjęciami

Pojazdy na sprzedaż

16-05-2019
Na podstawie Zarządzenia Starosty Świebodzińskiego ogłasza się pisemny konkurs ofert na sprzedaż ruchomości będących własnością Powiatu Świebodzińskiego, tj. samochodu marki HONDA CIVIC i FIAT DUCATO.
czytaj dalej
Ilustracja do informacji: Pojazdy na sprzedaż

VEOLIA Energia Poznań S.A. - ciąg dalszy sprawy

15-05-2019
Wszystkich zainteresowanych informujemy, że w dniu dzisiejszym wystąpiliśmy do VEOLIA Energia Poznań S.A. o podanie dodatkowych informacji w sprawie naruszenia ochrony danych osobowych. Po otrzymaniu odpowiedzi poinformujemy Państwa o jej...
czytaj dalej
Ilustracja do informacji: VEOLIA Energia Poznań S.A. - ciąg dalszy sprawy

Powiatowe obchody Święta Konstytucji 3 Maja

06-05-2019
Dnia 03 maja 2019 r. w Świebodzinie odbyły się Powiatowe obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Główne uroczystości poprzedziła zbiórka uczestników na placu Jana Pawła II, gdzie swój bogaty repertuar muzyczny...
czytaj dalej
Świebodzin - rzut okiem

Oświata

 • 15-10-2009

Nagrody Starosty Świebodzińskiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej

     Dnia 14.10. br. o godz. 14.00. w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Świebodzinie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Na zaproszenie Starosty w spotkaniu wzięli udzuał nauczyciele, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowych.

czytaj dalej
 • 02-10-2009

Orlik po odbiorach technicznych.

We wtorek 29 września nastąpił odbiór techniczny kompleksu boisk wybudowanych w ramach programu pn. ,,MOJE BOISKO – ORLIK 2012” przy ul. Gen. Świerczewskiego 74a i 76a w Świebodzinie.

czytaj dalej
 • 17-09-2009

Spotkanie ze stypendystami Stypendium Starosty Świebodzińskiego.

W dniu 15.09. br. w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Świebodzinie odbyła się uroczystość, podczas której zostały wręczone listy gratulacyjne i upominki (pióra wieczne) dla tegorocznych laureatów Stypendium Starosty Świebodzińskiego.

czytaj dalej
 • 15-09-2009
 • Autor: Jolanta Starzewska

Spotkanie z dyrektorami szkół i placówek oświatowych

 

     W dniu 4 września 2009 r. w Starostwie Powiatowym w Świebodzinie odbyło się spotkanie dyrektorów powiatowych jednostek oświatowych z Wicestarostą Świebodzińskim Jolantą Starzewską.

 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3Galeria zdjęć: Spotkanie z dyrektorami szkół

Na spotkaniu omówiono stan przygotowania placówek do nowego roku szkolnego, dokonano bieżącej oceny budżetu szkół, przeanalizowano skutki podwyżek nauczycielskich w poszczególnych stopniach awansu zawodowego. Dyskutowano także o zmianach w prawie oświatowym , sposobach wykorzystania środków finansowych na dokształcanie zawodowe nauczycieli oraz bardzo istotnych dla finansów Powiatu wynikach ostatecznego naboru w szkołach.
Dyrektorzy szkół przedstawili w trakcie spotkania swoje wnioski i plany inwestycyjno-remontowe na rok 2009/2010 oraz ich koszty.
W dyskusji uczestniczył również Starosta Świebodziński Zbigniew Szumski, który mówił o sprawach strategicznych świebodzińskiej oświaty, o dyscyplinie środków budżetowych, konieczności pozyskiwania środków zewnętrznych oraz priorytetach inwestycyjnych tj. pracach termomodernizacyjnych w obiektach oświatowych. Dyrektorzy, ze swojej strony, wskazywali na bieżące niedobory budżetu głównie w sferze wynagrodzeń z tytułu wzrostu płac nauczycieli od stycznia i września 2009 oraz wzrostu kosztów energii, podkreślili ,że nabór w szkołach jest zgodny z zamierzeniami. Każdy z obecnych na spotkaniu kierowników jednostek poinformował o przeprowadzonych remontach w czasie wakacji.

Matury

     Około pół tysiąca uczniów klas maturalnych szkół średnich Powiatu Świebodzińskiego przystąpiło dziś do matury. O godzinie 9 przyszli maturzyści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Technicznych i Zespołu Szkół Zawodowych w Świebodzinie oraz Zespołu Szkół Technicznych w Zbąszynku rozpoczęli obowiązkowy pisemny egzamin z języka polskiego.
     Egzamin z polskiego można zdawać na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. Egzamin na poziomie podstawowym trwa 170 minut, a na poziomie rozszerzonym - 180 minut.

czytaj dalej

Targi edukacyjne szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Świebodzińskiego

      16 kwietnia młodzież szkół gimnazjalnych i ich rodzice mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół średnich podczas Targów Edukacyjnych Powiatu Świebodzińskiego.
     Swoje propozycje przedstawiło pięć szkół ponadgimnazjalnych – Zespół Szkół Zawodowych, Zespół Szkół Ogólnokształcących, Zespół Szkół Technicznych w Świebodzinie, Zespół Szkół Technicznych w Zbąszynku oraz Technikum Leśne w Rogozińcu.

czytaj dalej

Konferencja nauczycieli matematyki

     5 marca 2009 roku w ramach planu działań funkcjonującego od połowy zeszłego roku doradcy metodycznego w Zespole Szkół Technicznych w Świebodzinie odbyła się konferencja metodyczna „Poprawić reformę…”
W spotkaniu uczestniczyło ponad 20 nauczycieli matematyki ze szkół wszystkich szczebli z terenu Powiatu Świebodzińskiego oraz przedstawiciele władz samorządowych Powiatu i Gminy Świebodzin.

czytaj dalej

Promocja oferty edukacyjnej Powiatu Świebodzińskiego w szkołach gimnazjalnych

     W związku ze zbliżającymi się wyborami przyszłej ścieżki edukacyjnej przez uczniów klas III kończących szkoły gimnazjalne, w miesiącu marcu br., Powiat Świebodziński postanowił zapromować swoje szkoły ponadgimnazjalne poprzez wydanie specjalnego informatora. W jego tworzeniu uczestniczyli również dyrektorzy placówek.

czytaj dalej

Targi Edukacyjne w Zbąszynku

27 marca 2009r. (piątek) w godzinach 16.00 – 20.30. w I Gimnazjum w Zbąszynku odbędą się II Targi Edukacyjne. Kilkanaście szkół ponadgimnazjalnych z terenu kilku powiatów, w tym również z terenu Powiatu Świebodzińskiego zapowiedziało swój udział w imprezie.

czytaj dalej

Konferencja doradcy metodycznego

     5 marca 2009 r. o godz.14.00w Zespole Szkół Technicznych w Świebodzinie, ul. Żaków 1 rozpocznie się konferencja metodyczna „Poprawić reformę...?!”
     Konferencję poprowadzi Doradca metodyczny z matematyki. Wezmą w niej udział nauczyciele matematyki oraz przedstawiciele władz samorządowych.

czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 »
 • Baner: Okolice Najbliższe
 • Baner: Dzień za dniem
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: Lubuskie
 • Baner: Policja Świebodzin
 • Baner: burza
 • Baner: Lubuskiej Niebieskiej Tarczy Wobec Przemocy
 • Baner: siSMS
 • Baner: Lubuskie Bony Rozwojowe
 • Baner: Nieodpłatna pomoc prawna